Stránky

29. 2. 2016

Ceny Akademie Oscar 2016 - Výsledky

Nejlepší film:
Oscar v kategorii Nejlepší film - Spotlight
Spotlight

Nejlepší režie
                Adam McKay (Sázka na nejistotu)
                Alejandro Gonzáles Iñárritu (REVENANT Zmrtvýchvstání)
                George Miller (Šílený Max, Zběsilá cesta)
                Lenny Abrahamson (Room)
                Tom McCarthy (Spotlight)

25. 2. 2016

Bohové Egypta (Gods of Egypt) – Recenze – 60%

Ve starověkém Egyptě žijí lidé společně s bohy (dvakrát tak velkými), kteří jim vládnou, a nejvyšší z nich je syn boha Ra, bůh Usir. Ten chce dosadit na trůn svého syna Hora (Nikolaj Coster-Waldau z Her o trůny), na poslední chvíli se ale zjeví Usirův bratr Set (Gerard Butler), který bratra zabije (bohyně ochrany se moc nepředvede) a Horovi po souboji vydloubne obě oči (silné magické předměty). Pak začne sám vládnout a zavede otroctví. Oslepený Horus později uzavře dohodu s obyčejným člověkem, zlodějíčkem Bekem (Brenton Thwaites), jemuž slíbí přivést dívku jeho srdce zpět z říše mrtvých, když mu pomůže získat zpět své oči a porazit Seta…

Bohové Egypta (Gods of Egypt) – Recenze

21. 2. 2016

Brooklyn – Recenze – 60%

Romantické drama Brooklyn se pyšní třemi oscarovými nominacemi – za nejlepší film, nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a za nejlepší adaptovaný scénář (z knižní předlohy spisovatele Colma Toibina). Snímek režíroval irský režisér John Crowley, jenž se veřejnosti představil svým třináct let starým debutem Intermission, který šel i u nás v kinech. Není tedy divu, že se Brooklyn opět točí kolem Irů, tentokrát v souvislosti s tím, jak mnozí z nich přijeli hledat svou šťastnou budoucnost do Ameriky.
 
Brooklyn – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

19. 2. 2016

Saulův syn (Saul fia) – Recenze – 90%

O maďarském Saulovu synovi se už od loňského festivalu v Cannes, kde snímek obdržel Velkou cenu, mluví jako o nejzásadnějším filmu o holokaustu za několik posledních desetiletí. Jako o filmovém skvostu, který prostě musíte vidět. Jako o události, kterou mnozí kritici po celém světě (i ti čeští) v uplynulém roce hodnotili coby nejlepší a nejsilnější zážitek. Nyní je Saulův syn nominován i na Oscara v kategorii Nejlepší neanglicky mluvený film a je dost pravděpodobné, že jej vyhraje.

Saulův syn (Saul fia) – Recenze

15. 2. 2016

Ma Ma – Recenze – 50%

Ma Ma je španělské drama, které chtěl režisér a scenárista Julio Medem (Sex a Lucía) natočit už delší dobu, ale až nyní se mu konečně podařilo navázat spolupráci s herečkou Penélope Cruz, která nejenže ve filmu hraje hlavní roli, ale navíc snímek produkovala. Zároveň jde o zahajovací film festivalu španělského filmu La Película, který přijede Julio Medem do Prahy osobně uvést.

Penélope Cruz v něm ztvárnila téměř rozvedenou, nezaměstnanou učitelku Magdu, která se jednoho dne dozví, že má rakovinu prsu. Ještě téhož dne se na fotbalovém zápase svého syna seznámí s hledačem talentů Arturem (Luis Tosar), který projeví zájem dostat jejího synka do prestižního fotbalového klubu. Vzápětí se však i on dozví tragickou zprávu, že po automobilové nehodě přišel o dcerku, a že manželku má v kómatu. Magda pošle syna k příbuzným na prázdniny, aby mohla začít chodit na chemoterapii, a také pravidelně navštěvuje Artura. Pochopitelně se oba postupně začnou sbližovat…

Ma Ma - Recenze
 

Zoolander No. 2 – Recenze – 70%

Patnáct let po premiéře prvního dílu přichází pokračování, v němž supermodel Derek Zoolander (Ben Stiller) hned na začátku přijde během tragické nehody o svou ženu a sociálka mu odebere syna, tudíž mu nezbyde než opustit svět modelingu a odejít do ústraní, k čemuž se odhodlá i supermodel Jeníček (Owen Wilson), kterému ta samá nehoda znetvořila obličej. Patnáct let poté (tedy v současnosti) žije Derek jako poustevník a Jeníček se kdesi v poušti věnuje meditacím a orgiím, leč dá je znovu dohromady nabídka opět vystupovat na přehlídce nejnovějších módních kolekcí, což by Derekovi mohlo pomoct získat zpátky syna a Jeníčkovi vyřešit krizi identity. A ještě se do toho zamotá agentka Interpolu (Penélope Cruz), pátrající po vrahovi celebrit. A módní zlosyn Mugatu (Will Ferrell) mezitím sedí ve vězení a pochopitelně plánuje pomstu…
 
Zoolander No. 2 – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

12. 2. 2016

Decibely lásky – Recenze – 20%

Decibely lásky jsou letním muzikálem plným romantiky a písniček Michala Davida, který film spoluprodukoval a hraje v něm sám sebe ve scéně, která se odehrává na jeho koncertu. V podstatě jde o jakési volné pokračování Discopříběhů, kdy Rudolf Hrušínský nejml. si zopakoval svou roli po pětadvaceti letech a Rudolf Hrušínský ml. hraje de facto postavu Ladislava Potměšila – sice se ve filmu (jenž se opět odehrává v Plzni) jmenují jinak, leč je tu dost náznaků, že jde o ty samé postavy. („Bydleli jsme s tátou v paneláku na sídlišti.“ „Byl jsem na výchovu syna sám a pak jsme se odcizili.“). Tvůrci sice srovnání s Discopříběhem odmítají, leč přesto lze na snímek nahlížet přinejmenším jako na multigenerační nostalgické ohlédnutí a příběhovou nadstavbu pro tehdejší diváky Discopříběhů, jejich rodiče, jejich děti a vůbec pro všechny, co si občas rádi poslechnou Michala Davida.
 
Decibely lásky – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

9. 2. 2016

Deadpool – Recenze – 70%

Herec Ryan Reynolds asi dost těžce nesl to, že si zahrál komiksovou postavu Deadpoola už ve filmu X-Men Origins: Wolverine, což se tenkrát ne úplně povedlo, a upřímně řečeno, skoro bych si na něj nevzpomněl. Po letech snažení si konečně pro sebe a pro svého oblíbeného hrdinu prosadil nový film, tentokrát takový, jenž by nesl Deadpoolovo jméno, a představil jej divákům pořádně a se vší parádou. Film spoluprodukoval, podařilo se mu na něj získat dost peněz a debutujícího režiséra Tima Millera, který se ukázal být poměrně schopným. Hlavně se mu ale podařilo prosadit, aby film mohl být po vzoru původního komiksu patřičně krvavý a brutální, čímž pádem se Deadpool stal prvním superhrdinským filmem studia Marvel, který je do patnácti let nepřístupný (v Americe R-kový).
 
Deadpool – Recenze
Zdroj fotek: foxmovies.com
 

5. 2. 2016

Dánská dívka (The Danish Girl) – Recenze – 80%

Těžko si představit pro udílení nominací na Oscary vhodnější film než životopisné drama Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci) s trans-gender tématikou a s progresivními talentovanými mladými herci v čele s loňským držitelem Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli Eddiem Redmaynem a s čím dál tím obsazovanější Alicií Vikander po boku. Přesto to s Dánskou dívkou nakonec nevyšlo úplně podle představ a kromě hereckých kategorií se do boje o zásadnější ceny nakonec nepustí.
 
Dánská dívka (The Danish Girl) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz